Dla pacjenta

W dniu rozpoczęcia terapii, aby móc bezpiecznie Państwu pomóc, konieczne będzie wypełnienie niezbędnej dokumentacji medycznej. Przed pierwszą wizytą w Centrum Rehabilitacji REMEDICO prosimy o zapoznanie się z ponizszymi informacjami:

PRZED WIZYTĄ - Przygotowanie pacjenta do świadczenia zdrowotnego:

Prosimy o niezakładanie biżuterii oraz odpowiedni do leczonej okolicy ciała ubiór: krótkie spodenki/ bluzka na ramiączkach. Prosimy o poruszanie się w REMEDICO w klapkach. W przypadku aplikacji kinesiotapingu prosimy o wcześniejsze ogolenie oklejanej okolicy ciała.

1. Możliwe odczucie pacjenta W TRAKCIE świadczenia zdrowotnego:

W trakcie wykonywania technik manipulacji powięziowych może być odczuwany ból w miejscu wykonywania techniki lub promieniujący, w trakcie wykonywania techniki, do innych okolic ciała, ale ustępujący po jej zakończeniu. W czasie wykonywania technik manipulacji stawowych kręgosłupa lub kończyn może być słyszalny „klik” w chwili uruchomienia stawu, któremu może towarzyszyć chwilowy dyskomfort.

2. Możliwe do przewidzenia reakcje organizmu pacjenta PO UDZIELENIU świadczenia zdrowotnego:

Po wykonaniu terapii manualnej/ powięziowej może, ale nie musi być odczuwalna tkliwość okolic poddanych terapii, ogólne zmęczenie, znużenie, osłabienie koncentracji. Mogą wystąpić chwilowe, przejściowe zawroty głowy zaraz po wstaniu z kozetki.

PRZECIWSKAZANIA:

Zostaną Państwo również poproszeni o wypełnienie ankiety obejmującej przeciwwskazania do fizjoterapii. Fizjoterapeuta na jej podstawie podejmie decyję jak Państwu pomóc.

Przeciwwskazania TAK NIE
Nagła utrata masy ciała/ narastające osłabienie organizmu bez uchwytnej (definiowanej) przyczyny
Gorączka lub stan podgorączkowy (podwyższona temperatura ciała)
Ból spoczynkowy, pulsujący lub ból w rytmie dobowym stały bez uchwytnej przyczyny i zależności od wykonywanych czynności
Obrzęk jednego lub więcej stawów bez wyjaśnionych przyczyn
Nietrzymanie moczu lub/ i stolca powiązane z bólem kręgosłupa
Zaburzenia zborności ruchowej bez wyjaśnionej przyczyny / Zaburzenia równowagi i krótkotrwałe utraty świadomości
Pierwszoplanowe lub współistniejące dolegliwości bólowe okolicy jamy brzusznej lub zamostkowej